Inel de Teleportare - Forum

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum » Tutoriale si Resurse (T&R) » T&R Metin2 » Inel de Teleportare (Questuri Metin2)
Inel de Teleportare
demonika1996Data: Duminică, 2013-06-02, 0:51 AM | Mesaj # 1
demonika1996
Colonel
Grup: VIP
Premii: 11
Reputatie: 33
Stare: Offline
Salut Jucatori Fiindca nu am mai postat de demult mai nimic acum am revenit in cariera de metin2 dupa ce am mai lasat la oparte "minecraftul"acum ma ocup de propriul Server de metin...    Astazi am sa va dau si voua Questul Pentru Teleportare Recomandat sa-l folositi pe itemul 70007-Inel de teleportare smile (Ma scuzati daca am facut greseli de gramatica,sau cuvinte neintelese de catre voi smile biggrin Bun am sa va zic mai intai cum instalati:)

Bun Acum am sa va zic cum instalati questul

Pentru Sv Filles By Rain(2007)
Partea File Zilla
Bagati questul warpring.quest in (Fillezilla,putty,sau ce mai folositi voi)

in=>/usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong/quest/object=>Creem un folder cu numele "70007=>intram in folderul 70007=>creem un alt folder cu numele "use"si acolo bagam fisierul Downloadat
Partea Instalare
ne ducem in consola Fie(Virtual Box,Virtual Pc,)
scriem

Partea Server
cd /usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong/quest
[Enter]./qc warpring.quest
[enter]Asteptam pana apare
#=>daca apare core dumped Verificati ce functie nu o Aveti in "Quest_functions"

Mai Jos Aveti Download
=>Mosule I-ati Ce Vrei<=

Tutorial 100% Scris de Mana Nu Copy&paste

PeinData: Miercuri, 2013-08-14, 2:07 PM | Mesaj # 2
Soldat
Grup: Utilizatori
Premii: 1
Reputatie: 0
Ma bucur sa vad ca inelul meu a ajuns si pe aici. wink

demonika1996Data: Miercuri, 2013-08-14, 2:52 PM | Mesaj # 3
demonika1996
Colonel
Citat (Pein)
Ma bucur sa vad ca inelul meu a ajuns si pe aici.
Scrie cumva Pein pe acest quest ca eu nu vad:| asa pot scrie si eu pe un forum "a uite questu meu pe unde a ,ajuns" :|

GravediggerData: Miercuri, 2013-08-14, 3:42 PM | Mesaj # 4
Gravedigger
Administrator
Grup: Administratori
Premii: 10
Reputatie: 5
Citat (Pein)
Ma bucur sa vad ca inelul meu a ajuns si pe aici.

Suspecta persoana...foarte suspecta! laugh

demonika1996Data: Miercuri, 2013-08-14, 7:51 PM | Mesaj # 5
demonika1996
Colonel
Citat (Gravedigger)
Suspecta persoana...foarte suspecta!
Dupa ce ca are 1 msj care l-a postat aici mai si zice ca-i a lui daca te uiti pe RECLAMA gasesti mii si sute de astfel de questuri deci :|

PeinData: Joi, 2013-08-29, 1:49 PM | Mesaj # 6
Soldat
Defapt inelu ala a fost pus de mine pe RECLAMA acum ceva timp. StYxY ... de acolo l-ai luat. Daca nu crezi dami add pe styxy.styxy, aceiasi adresa pe care o am si pe RECLAMA. Urat de tot ce faci ... mcar puteai sa-mi ceri voie inainte sa-l publici. Mi-am facut cont pe ucoz cu niku de Pein da asta nu inseamna ca questul acela nu imi apartine. Acest inel merge doar pe sv files by rain si daca tot comentati inaite de a va interesa macar, intrati pe RECLAMA si comparati inelu postat de mine acolo, cu asta, si datele in care au fost postare si dupa  comentati prosteste.

Mesajul a fost editat de catre Pein - Joi, 2013-08-29, 1:52 PM

demonika1996Data: Joi, 2013-08-29, 5:37 PM | Mesaj # 7
demonika1996
Colonel
Citat (Pein)
Defapt inelu ala a fost pus de mine pe 4 metin acum ceva timp. StYxY ... de acolo l-ai luat. Daca nu crezi dami add pe styxy.styxy, aceiasi adresa pe care o am si pe 4metin. Urat de tot ce faci ... mcar puteai sa-mi ceri voie inainte sa-l publici. Mi-am facut cont pe ucoz cu niku de Pein da asta nu inseamna ca questul acela nu imi apartine. Acest inel merge doar pe sv files by rain si daca tot comentati inaite de a va interesa macar, intrati pe 4 metin si comparati inelu postat de mine acolo, cu asta, si datele in care au fost postare si dupa  comentati prosteste.
Ma eu zic doar sa nu te lauzi ca in 10 minute fac si eu un inel mult mai bun ca asta+mai multe mape asa ca nu veni tu cu plangeri de genu asta" mcar puteai sa-mi ceri voie"Eu nu cer la nimeni voie si pentru ce as cere voie ca un astfel de quest ar face si un copil de 10 ani deci nu te mai da in figuri ca e questul tau. am incehiat discutia nu-ti mai raspund la acest topic ca s-ar putea sa ma calci pe nervi

GravediggerData: Joi, 2013-08-29, 8:48 PM | Mesaj # 8
Gravedigger
Administrator
Grup: Administratori
Premii: 10
Reputatie: 5
Pein, nu conteaza daca a fost sau nu facut de tine a fost postat si aici sa poata beneficia mai multa lume de el.De exemplu eu unul nu postez sa ma fac auzit ci incerc sa ajut cat mai multa lume.Ar trebui sa fi mandru daca a fost postat si aici.Asta insemna ca este bun inelul.Daca nu terminati cu aceasta cearta acum am sa va amendez pe amandoi.Si Pein, pe viitor incearca sa nu mai scri numele altor site-uri cand lasi un comment.

PeinData: Vineri, 2013-08-30, 2:30 PM | Mesaj # 9
Soldat
Bine frate, in primul rand demonika daca poti face un inel atunci fa-l si nu comenta aiurea. Ti-am spus m-a supărat că nici măcar nu ai pus sursa sau numele autorului. Nu era nevoie să te aprinzi aşa. Gravedigger, nu am consultat regulamentul site-ului tău deci nu aveam de unde să ştiu că nu accepţi reclama (sry pentru asta) si da ai dreptate l-am făcut pentru simplul uz al utilizatorilor aşa că e ultimul post pe site-ul astă. Şi dacă mai postez aici, nu-mi mai spune pein. E o tampenie. Fratemio a schimbat nikul. E simplu StyXu.

Forum » Tutoriale si Resurse (T&R) » T&R Metin2 » Inel de Teleportare (Questuri Metin2)
Pagina 1 din 11
Căutare: