LWC si Jobs pluginuri minecraft - Forum

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum » Tutoriale si Resurse (T&R) » T&R Minecraft » LWC si Jobs pluginuri minecraft (Resurse Minecraft Sever-Bukkit)
LWC si Jobs pluginuri minecraft
demonika1996Data: Sâmbătă, 2013-03-30, 1:51 PM | Mesaj # 1
demonika1996
Colonel
Grup: VIP
Premii: 11
Reputatie: 33
Stare: Offline
Salutare astazi am sa va mai las niste pluginuri cu inca 2 esentiale smile Acestea sunt LWC si Jobs-Atentie jobs nu va merge daca nu aveti instalat si Pluginurile-Iconomy si Essentials

1)La ce foloseste LWC?Acesta se foloseste pentru a-ti proteja usile,cuferele,furnalele,signurile etc.
cum si ce inseamna ca blocheaza? sa zicem ca noi avem protectie pe usa Nimeni nu o v-a putea deschide decat tu si alt prieten care ii dai u allow smile
Comenzi folosite pentru a le bloca scrieti in chat /cprivate si dai click1 sau click2 pe ce vreti sa blocati.
Atentie nu merge decat pe ce este mai sus (usa,chest(nu ender chest) sign-semn si altele.
Pentru a da allow altor prieteni scrieti /cmodify Nume prieten (Ex: /cmodify AlleXuSS Acum acel jucator/prieten iti poate umbla in cufar sau pe ce iai dat tu allow.
Pentru alte comenzi Contactati-ma smile

2)La ce foloseste Jobs? Joburile nu sunt configurati v-a trebui sa le configurate singuri... v-as lasa linkul de unde puteti lua configurarile dar nustiu daca imi da voie Administratorul...
dar acesta va ajuta sa castigati bani sa zicem ca luam un Job scriem de ex /Jobs join Miner am luat jobul de miner
cu cat spargem mai multe mineree,pietre cu atata facem level mai mare si bani mai multi smile

Download-uri mai jos:

1)LWC:  http://adf.ly/Lvr7F
2)JOBS: http://adf.ly/LvrDY

Respect GraveDigger respect
Pentru a ma contacta ma puteti gasi pe forum sau dati-mi un mesaj privat sau reply la topic :)

Forum » Tutoriale si Resurse (T&R) » T&R Minecraft » LWC si Jobs pluginuri minecraft (Resurse Minecraft Sever-Bukkit)
Pagina 1 din 11
Căutare: