Creeper control si ClearLag pluginuri minecraft - Forum

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum » Tutoriale si Resurse (T&R) » T&R Minecraft » Creeper control si ClearLag pluginuri minecraft (Resurse Minecraft Sever-Bukkit)
Creeper control si ClearLag pluginuri minecraft
demonika1996Data: Luni, 2013-08-12, 3:03 PM | Mesaj # 1
demonika1996
Colonel
Grup: VIP
Premii: 11
Reputatie: 33
Stare: Offline
Ce plugine va prezint si astazi ?

1)Creeper control
2)ClearLag

1)Creeper control la ce foloseste?Ei bine, acest plugin va ajuta atunci cand un creeper explodeaza.Cand un creeper explodeaza el nu distruge itemele blocurile sau alte iteme din jurul sau, acesta nu va va distruge spawnul sau alte construtii de-ale vostre doar bubuie si atat.El mai are si "No ender pick up", adica un Ender nu mai ridica blocurile cum le ridica normal.Acest plugin nu da voie nici jucatorilor care vor incerca sa umble cu TNT-ul, vor putea umbla dar nu se va intampla nimic decat face poc si atat.

2)ClearLag la ce ajuta?Acest plugin va sterge automat la cate o jumatate de ora/10 minute ,depinde cat e programat el, tot ce gaseste pe jos pentru a reduce lagul pe server.Veti vedea ca va scrie un mesaj pe chat.

Download: Mai Jos

1)Creeper Control: http://adf.ly/MAWz6

2)ClearLag: http://adf.ly/M61U5

Am sa mai revin cu alte pluginuri. smile

Daca va intrebati de ce nu fac cu toate pluginurile intr-un topic ei bine nu pot
1.vedeti ca numai la 2 pluginuri scriu cam cat 3 posturi
2.nu imi place sa scriu fara sa intelegeti

Respect Gravedigger!

Tutoriale, Pluginuri facute 100% de mine.

Tutorial facut de Demonika1996
Minecraft Name:AlleXuSS

Adăugat (2013-08-12, 3:03 PM)
---------------------------------------------

Citat (demonika1996)
1)Creeper control la ce foloseste?Ei bine, acest plugin va ajuta atunci cand un creeper explodeaza.Cand un creeper explodeaza el nu distruge itemele blocurile sau alte iteme din jurul sau, acesta nu va va distruge spawnul sau alte construtii de-ale vostre doar bubuie si atat.El mai are si "No ender pick up", adica un Ender nu mai ridica blocurile cum le ridica normal.Acest plugin nu da voie nici jucatorilor care vor incerca sa umble cu TNT-ul, vor putea umbla dar nu se va intampla nimic decat face poc si atat.
Am mai facut cateva teste pe un server din minecraft si am ajuns la concluzia cu nu va trebuie neaparat acest plugin pentru ca Un creeper sa nu explodeze puteti modifica si din "essentials-plugin"

Mesajul a fost editat de catre demonika1996 - Duminică, 2013-03-31, 8:26 PM

Forum » Tutoriale si Resurse (T&R) » T&R Minecraft » Creeper control si ClearLag pluginuri minecraft (Resurse Minecraft Sever-Bukkit)
Pagina 1 din 11
Căutare: